KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15522010
*
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juli 2023
kl 19:11:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 13:46:09
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
nr 1552 2010
Sigrid de Rougemont-Wahlström
(1888-1984), Sverige
Oljemålning, Två Flickor. Signerad. Olja på duk, 61x50 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Kondition: färgbortfall
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk målare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juli 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 13:46:09 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Sigrid de Rougemont-Wahlström
Sigrid de Rougemont-Wahlström, svensk mÃ¥lare född i Färila, Gävleborgs län 1888, död 1984.Läs mer om Sigrid de Rougemont-Wahlström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige två flickor
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43